Geciktirici Sprey Nasıl Etki Eder?

Geciktirici sprey kullanımı günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir. Cinsel ilişki esnasında yaşanan en büyük problemlerin başında gelen erken boşalma problemi kişilerin bu konuda çeşitli çözümler aramasına neden olmaktadır. Erken boşalma problemine çözüm arayan erkeklerin ilk tercihi ise geciktirici spreylerden yana olmaktadır. Geciktirici spreylerden istenen etkiyi alabilmek adına kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanılması gerekir.

 

Geciktirici Spreyler Nasıl Kullanılır?

Geciktirici ürünler genellikle cinsel organın yalnızca baş kısmına uygulanılması gereken ürünlerdir. Geciktirici spreylerin cinsel organların tamamına uygulanması büyük bir yanlış olacaktır. Sprey şekilde üretilen ve satılan geciktirici ürünler, penisin baş kısmına uygulandığı taktirde bu bölgede hissizlik yaratır. Geciktirici spreylerin etkisi ürünlerin içerisinde bulunan anestezik maddeler yardımıyla gerçekleşir. Uyuşma sağlayan bu maddelerin yardımıyla cinsel organın baş kısmının hissizleşmesi erken boşalma problemini neredeyse tamamını ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Doğru şekilde kullanıldığı takdirde cinsel performansı arttıran geciktirici spreyler partnerlerin cinsel ilişkiden daha fazla zevk almasını sağlamaktadır. Geciktirici sprey kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli etken ise, ürünün kullanımının ardından 20 dakika cinsel ilişkiye girmemek gerektiğidir. Cinsel sağlık için üretilen geciktiriciler veya penis büyütücü ilaçlar gibi pek çok farklı ürün bulunmaktadır. Ancak bu ilaçların kullanımından önce, fiziksel sağlığa herhangi bir zararları olup olmadığını araştırmak gerekir.

 

 

Geciktirici Sprey Sağlıklı mı?

Geciktirici sprey kullanımının sağlığa herhangi bir zararı olup olmadığı bu alanda en merak edilen soruların başında gelmektedir. Geciktirici sprey, kullanan kişilerin sağlıklarına herhangi bir zarar vermemek adına özel olarak üretilen ürünlerdir. Ancak cinsel sağlık alanında sıklıkla kullanılmakta olan bu spreylerin kullanım talimatlarına uygun kullanılması gerekmektedir.

 

Ürünlerin kullanım talimatlarına uygun olarak kullanıldığı takdirde sağlığına herhangi bir zararı olmadığı bilinir. Ancak uzun süre boyunca geciktirici sprey kullanmak ürünlerin etkilerini azaltabilir. Kendilerine ait prospektüsleri olan ve bilinçli şekilde kullanılması gereken geciktirici spreyler bazı durumlarda yan etki yapabilir. Ürünlerin yan etkisini görmemek için de uzun süreli kullanımı önerilmemektedir. Bu ürünlerin en önemli özelliği partnerlerin cinsel ilişkiden  daha fazla haz almasını sağlamaktadır. Bu özelliği ise penisin baş kısmını anestezik ürünlerle bir süreliğine dondurarak, erken boşalma problemini ortadan kaldırması sayesinde gerçekleşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reach us on WhatsApp
1
çerez bildirimi