Geciktirici Sprey Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Geciktirici sprey yetişkin ve sağlıklı her erkek bireyin hayatının farklı dönemlerinde ihtiyaç duyabileceği cinsel sağlık ürünleri arasında gelmektedir. Cinsel ilişki esnasında yaşanan erken boşalma gibi problemlerin önüne geçmek amacıyla sağlığa zararlı bulunmayacak şekilde üretilen bu ürünlere geciktirici ürünler adı verilir. Geciktirici ürünler jel, krem veya sprey şekilde bulunabilir. Günümüzde oldukça popüler olan geciktirici spreyler içerisinde bulunan çeşitli maddeler yardımıyla cinsel ilişki esnasında performansın artmasını sağlamaktadır.

 

Geciktirici Sprey Nedir?

Geciktirici sprey cinsel organlar üzerinde uygulanan ve uygulandığı bölgenin sinirlerinin belirli bir süre için uyuşmasını sağlayan ürünlerdir. Sebep oldukları bu uyuşma sayesinde ilişki esnasında meydana gelen ısınma erkek tarafından hissedilmeyecek, dolayısıyla ilişki süresi uzayacaktır. Viga sprey gibi farklı markaların ürettikleri geciktirici spreylerin doğru şekilde kullanıldıkları taktirde herhangi bir yan etki göstermeleri mümkün değildir. Ancak bu spreyleri kullanırken olumsuzluk yaşamamak adına kullanım talimatlarına uyulması büyük bir önem taşır. Ürünlerin tavsiye edilen şekilde kullanılmaması, istenilen etkiyi ulaşmanın da zorlaşmasına neden olmaktadır. Geciktirici sprey kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bu ürünlerin yalnızca penisin baş kısmına uygulanması gerektiğidir. Ürünün tüm cinsel organa uygulanması durumunda cinsel ilişki esnasında performans düşüklüğü gibi yaşanabilecek pek çok yan etki bulunur.

 

Geciktirici Sprey Nasıl Kullanılır?

Geciktirici sprey erken boşalmanın önlemi olarak en sık kullanılan ürünlerin başında gelir. Erken boşalma pek çok farklı sebep dolayısıyla meydana gelebilen ve meydana geldiği durumlarda oldukça rahatsız edici olan bir problemdir. Bu problemin çözümü için farklı yöntemler bulunsa da, pek çok erkeğin aklına gelen ilk yöntem geciktirici sprey kullanımıdır. Ancak bu ürünleri kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken bir takım etkenler bulunmaktadır. Bu etkenlerden ilki, geciktirici spreylerin 18 yaşını geçmiş erkekler tarafından kullanılabiliyor olmasıdır. 18 yaşını geçmiş her erkeğin kullanabileceği geciktirici spreyler, kullanım talimatlarına dikkat ederek uygulanması gereken cinsel sağlık ürünleridir.

 

Tavsiye edilen süre boyunca kullanılması ve kullanım talimatlarına dikkat edilmesi durumunda geciktirici sprey kullanımının sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Geciktirici spreyler yanlış kullanıldığı taktirde sertleşememe ve kaşıntı gibi problemlere yol açabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reach us on WhatsApp
1
çerez bildirimi