Geciktirici Sprey Cinselliğe Zarar Verir mi?

Günümüzde sıklıkla kullanılmakta olan geciktirici sprey ürünler, kişilerin cinsel hayatlarının daha verimli hale gelmesi adına üretilmektedir. Ancak bu ürünler kullanımı esnasında dikkat gerektiren ve bilinçsizce kullanılmaması gereken cinsel sağlık ürünleridir. Bu ürünlerin asıl amacının cinsel yaşamın daha renkli ve kaliteli olmasını sağlamak olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Dolayısıyla geciktirici spreyin cinsel yaşama zarar verdiğini düşünmek doğru değildir.

 

Geciktirici Sprey Cinselliği Engeller mi?

Geciktirici sprey kullanımının pek çok farklı amacı olabilir. Bu amaçlar arasında en belirgin olanı ise erkeklerin cinsel ilişki esnasında yaşadıkları büyük bir problem olan erken boşalma problemidir. Erken boşalma problemi pek çok farklı sebep dolayısıyla ve erkeklerin hayatlarında farklı dönemlerde yaşanabilecek olan bir sorun olarak bilinir. Çözülebilecek bir problem olsa da, çözülmediği takdirde özgüveni oldukça düşüren erken boşalma problemi kişilere büyük bir rahatsızlık vermektedir. Partnerlerin ilişkiden daha fazla zevk alması adına üretilmiş olan bir takım cinsel sağlık ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler arasında en popüler olanlar ise geciktirici sprey olarak bilinmektedir. Geciktirici spreyler tavsiye edildiği şekilde kullanıldığı takdirde cinsel hayatı herhangi bir engeli olmayan hatta cinsel hayatı daha verimli hale getirmeyi amaçlayan ürünlerdir. Ancak bu ürünlerin tavsiye edilen şekilde kullanılmaması durumunda yaşanabilecek bir takım yan etkiler bulunmaktadır. Geciktirici sprey kullanımının ardından 15 ila 20 dakika boyunca beklemek ve cinsel ilişkiye girmemek gerekir. Bu süre içerisinde cinsel ilişkiye girildiği taktirde partnerinizin vajinal bölgesinde yanma hissi yaşanabilir. Bu gibi durumların yaşanmaması adına belirli etkenlere dikkat etmeniz gerekir.

 

Geciktirici Spreyin Cinselliğe Olumsuz Etkileri

Geciktirici spreyler tavsiye edildiği şekilde ve miktarda kullanıldığı durumlarda herhangi bir olumsuz etkisi bulunmayan ürünlerdir. Ancak bu ürünleri bilinçsizce kullanmak ve tavsiye edilen miktara uymamak çeşitli olumsuzluklarla karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir. Örneğin ürünü tavsiye edilen miktardan daha fazla kullanıldığında cinsel organ üzerinde yanma veya kaşınma gibi problemler meydana gelebilir. Kullanılan geciktirici spreyi tavsiye edilen sürenin sonunda temizlenmemiş olması ise partnerinizin vajinal bölgesinde yanma veya ağzında uyuşma gibi problemler yaşamasına neden olabilir. Dolayısıyla geciktirici sprey kullanımının ardından herhangi bir olumsuz etki yaşamamak adına kullanım şartlarını dikkate alarak bilinçli şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reach us on WhatsApp
1
çerez bildirimi